‘Gazâlî, Adalet ve Sosyal Adalet’ Kitap Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

  • 2018-06-11

Sabri Orman’ın kaleme aldığı Gazâlî, Adalet ve Sosyal Adalet kitap tanıtım toplantısı 9 Haziran 2018 Cumartesi günü 16:00’da İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM)’nin ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Erol Özvar ve Lütfi Sunar’ın müzakereci olduğu programa Murteza Bedir, Necdet Şensoy, Nihat Erdoğmuş, Ahmet Faruk Aysan, Necmettin Kızılkaya ve alanın ilgilileri katıldı.

Devamın Oku

İktisat Yayınları'ndan Büyük Kampanya

  • 2018-05-30

İslam İktisadı alanında telif ve çeviri kitaplar yayımlayan İktisat Yayınları, şu ana kadar yayınladığı 18 ve 2018 yılı sonuna kadar yayınlayacağı 7 kitabı toplu almak isteyenler için bir kampanya düzenliyor. Kampanya dahilinde 25 kitaba piyasa fiyatı olan 675 TL yerine sadece 400 TL ödeyerek sahip olunabiliyor.

Devamın Oku

Monzer Kahf ile Röportaj

  • 2018-04-24

İslam iktisadı ile ilgili birçok esere imza atan Kahf, geçtiğimiz günlerde İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM)’ı ziyaret etti. İKAM araştırmacısı Ahsan Shafiq, ziyaret sırasında Kahf ile bir röportaj yaptı. Kahf röportajında İslam iktisadı ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan söz etti.

Devamın Oku

Muhammad Akram Khan ile Röportaj

  • 2017-09-27

Hayatının önemli bir bölümünü üst düzey yönetici olarak geçiren Khan, İslam iktisadının gelişimi için İslami ilimlerin mirası kadar günümüz ilimlerine de hakim olunması gerektiğini dile getiriyor.

Devamın Oku